Minden évben ámulatba ejtő a Budai Várnegyedben a díszcseresznyefák virágzása. A Tóth Árpád sétány ilyenkor megtelik fotósokkal és a bámészkodókkal, hogy megörökítsék a tavasznak ezen gyönyörű pillanatait.
A viharos történelmet követően a Tóth Árpád sétány végre méltó kialakítást kapott és a díszcseresznyefáknak köszönhetően nem csak a magyarok, de a turisták is egyik népszerű helye lett. Szinte az egész budai oldalt belátni innen, legyen szó a Hűvösvölgytől kimagasló hegyekről, vagy Budaörs irányába a Sas-hegyről.
Így alakult ki a Tóth Árpád sétány fasora
Az első fasort az akkor még igen romos várban 1720-ban telepítették. Több szobor is megtalálható itt, ahogy például az Ősforrás című Zsolnai díszkút is, ami Pákolitz István műve. A kutat Pécs város és Baranya megye ajándékozta 1973-ban a százesztendős Budapestnek.
Buda visszafoglalásának 250. évfordulója alkalmából, 1934-36-ban alakították át sétánnyá és rendezték a nyugati szakasz környezetét.
A sétány jelenlegi elnevezését Tóth Árpád (1880-1928) költőről kapta 1946-ban.
A sétány mai formáját a második világháború pusztításait követő helyreállítási munkálatok során kapta 1966-70 között, Kecskésné Szabó Ildikó tervei alapján.
Legutóbb 2005 és 2011 között újították fel. Ezen felújítás során két részletben, 2006-ban és 2009-ben a külső fasort egységesen japán díszcseresznye fákra cserélték, aminek virágzását minden tavasszal ezrek nézik és örökítik meg.
Így juthatsz el a virágzó díszcseresznyefákig
Aki szeretné a virágzó cseresznyefákat megnézni, annak érdemes sietni, ugyanis a rossz időjárás miatt hamarabb lehullhatnak a rózsaszín virágai.
A várba a 16-os, vagy a 216-os busszal lehet feljutni a Szél Kálmán tér irányából, vagy a Deák Ferenc térről. Ez esetben a Dísz téren kell leszállni, ahonnan már csak pár lépés a Tóth Árpád sétány. A bátrabbak persze gyalogolhatnak is, ha az időjárás is engedi.
Érdekelnek a belföldi utazási írásaink? Kattints az utazásra rovatunkra!